23/04/2026
HR-actieplan tegen ongewenst leiderschapsgedrag
-
Webinar
-
1 sessie
-
160,00 excl. BTW
Introductie
Als HR medewerker ben je vaak geconfronteerd met input rond ongewenst leiderschapsgedrag. Dit kan alle vormen aannemen: van occasioneel verkeerd leiderschap naar autoritair leiderschap, naar toxisch leiderschap. Medewerkers informeren je ofwel direct wat er gaande is, maar meestal moet je het tussen de lijnen lezen wanneer je evaluatiemomenten uitvoert, functioneringsgesprekken naleest, etc.
Wat kan men na het volgen van deze opleiding?
Wat leer je bij?
In dit webinar leer je als HR-professional hoe je de vinger legt op de zere plek bij ongezond leiderschap. We gaan verder dan enkel 'aanvoelen' dat er iets mis is; we reiken een methodiek aan om ongewenst gedrag te objectiveren, te categoriseren en om te zetten in een concreet HR-interventieplan. Je leert hoe je het management mee krijgt in dit vaak delicate proces.
oJe kunt het onderscheid duiden tussen incidenteel zwak leiderschap, autoritair leiderschap en pathologisch toxisch leiderschap.
oJe begrijpt de dynamieken van de 'toxische driehoek' (leider, volgers, omgeving) en de impact hiervan op de organisatiecultuur.
oJe bent in staat om subtiele signalen van ongewenst gedrag te detecteren en te analyseren via secundaire bronnen (zoals verloopcijfers, verzuimdata en verslagen van evaluatiegesprekken).
oJe neemt de rol op van 'cultureel bewaker' binnen de organisatie en durft ongemakkelijke waarheden op een professionele wijze te agenderen.
oJe handelt integer en discreet, waarbij je een evenwicht bewaart tussen de zorgplicht voor de medewerker en het organisatiebelang.
Omschrijving
Hoe pak je dat aan? Hoe kom je tot de kern van het probleem en kan je een actieplan opstellen om snel tot het gewenste resultaat te komen? Hoe moet je het management overtuigen hier concrete stappen in te maken en wanneer kan je van een succes spreken?
Voor wie is deze opleiding bestemd?
HR-medewerkers, HR-verantwoordelijken, L&D-medewerkers en -verantwoordelijken, vertrouwenspersonen, preventie-adviseurs
Methodologie
Live webinar
Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?
Programma:
oInzicht in de verschillende leiderschapsstijlen
oHoe detecteer je niet adequaat leiderschap (welke zichtbare aspecten kan je observeren?)
oWat is toxisch leiderschap?
oHoe pak je toxisch leiderschap aan?
oOpmaken van een actieplan om ongewenst leiderschap in de kiem te smoren
oVerschillende aspecten om te werken aan een ‘passende’ leiderschapsstijl?
Onze opleidingen
Locaties en data
De vermelde lesdata en -uren kunnen nog wijzigen. Cursisten die ingeschreven zijn voor deze opleiding kunnen de meest recente informatie terugvinden op het digitaal leerplatform.
Lesdagen
| donderdag (23/04) |
Uur
| 11:00 - 12:30 |
€ 160,00
excl. BTW
Wilt u graag een opleiding op maat ?
Samen creëren we uw perfecte opleiding!
Steven Soenen
Projectcoördinator
Een vraag over deze opleiding?
Wij zijn er voor u! Contacteer ons en wij helpen u met veel enthousiasme verder.
Stel uw vraag