Nu iedereen de nodige bijscholing heeft gekregen stopt de samenwerking niet
Wendy Kempinck
Plant Trainer
Wendy Kempinck over het grote incompanytraject rond het gebruik van heftrucks, stapelaars en reachtrucks.
SBM was voor TE Connectivity geen onbekende. Het bedrijf was bij de pioniers om iedereen LEERT! te introduceren en maakte vaak gebruik van het open opleidingsaanbod. “Maar vorig jaar hebben we de samenwerking naar een hoger niveau getild, toen 450 medewerkers in korte tijd bijgeschoold moesten worden. Een intens traject dat ik alleen maar kan aanbevelen”, klinkt het enthousiast bij Wendy Kempinck, Plant Trainer bij TE Connectivity.
“Vorig jaar stonden we voor een stevige uitdaging: veel van onze mensen moesten worden heropgeleid en opnieuw gecertificeerd worden met betrekking tot het gebruik van heftrucks, stapelaars en reachtrucks”, blikt Wendy terug. “We gingen met SBM rond de tafel zitten om te kijken of zij een oplossing konden bieden. En of dat kon! We bespraken onze behoeften en al snel lag er een concreet plan op tafel. “
TE Connectivity en SBM kwamen samen tot de conclusie dat de opleiding op de site in Oostkamp moest plaatsvinden. “Dat de training in de eigen werkplaats gebeurde, was een enorme troef. Onze medewerkers kregen de kans de opleiding te doen in hun vertrouwde omgeving, en dat volledig afgestemd op de noden van productie en werknemer.
Het spreekt voor zich dat ook ons management heel tevreden was met deze efficiënte oplossing.” Wendy had intensieve gesprekken met SBM en de lesgevers om alles goed af te stemmen. “We hadden vier trainers die dezelfde technische kennis en visie moesten overbrengen. Een goede samenwerking was dus belangrijk.”
Niets dan lof bij Wendy over de kwaliteit van de SBM-lesgevers. “Ze staan met beide voeten in het werkveld en hebben veel ervaring. Dat combineren ze met uitstekende didactische vaardigheden. Onze medewerkers gaven daar alleen maar positieve feedback op”, vertelt Wendy. Ze is ook lovend over de flexibiliteit van de lesgevers.
“Het was geen sinecure om alles ingepland te krijgen, want onze mensen werken in ploegen. We draaien hier 24/7, ook in het weekend en ’s nachts. De lesgevers kwamen zelfs tijdens de nachtdiensten en in het weekend. Zij toonden hier echt maximale flexibiliteit.”
Aanvankelijk was het alleen de bedoeling om alle betrokken werknemers bij te scholen. “Daar waar tijdens het traject nood bleek aan extra theorie of omkadering, hebben we, opnieuw samen met SBM, bijkomende modules ingepland.”
Het grote bijscholingstraject liep van oktober 2023 tot april 2024. “Het was een intensieve periode, maar we werden maximaal ondersteund door iedereen bij SBM. Ze toonden zich een waardevolle en betrouwbare partner in het hele verhaal. Het contact met onze L&D-adviseur en de administratieve ondersteuning verliep vlekkeloos. Ik hoop dat SBM onze oprechte appreciatie heeft gevoeld tijdens het hele traject, want die was er écht.”
De inzet van SBM werd als kers op de taart bekroond met een uiterst positieve leveranciersbeoordeling bij TE Connectivity. Onder andere de vlotte samenwerking en aanspreekbaarheid bij zowel lesgevers als klantenondersteuning werd hierbij aangehaald, het vlug schakelen bij bijkomende vragen of opmerkingen, steeds ook met respect m.b.t. de geldende veiligheidsnormen, werd dan ook ten zeerste gewaardeerd.
Nu iedereen de nodige bijscholing heeft gekregen, stopt de samenwerking niet. “Een project van dergelijke omvang zit niet meteen opnieuw in de pijplijn. Dient er zich toch opnieuw een gelegenheid aan? Dan is het een evidentie om SBM opnieuw aan te spreken.
Intussen werken we samen aan een ‘train the trainer’-programma, zodat we een aantal trainingen intern kunnen organiseren. Ook het open aanbod houden we nauwlettend in de gaten.”
Opleiden en investeren in mensen zit bij TE Connectivity in het DNA. “Drie jaar geleden richtten we de TE Academy op, met Hendrik Baeke als drijvende kracht. “Onze Academy is ontstaan vanuit een noodzaak”, zegt Hendrik. “De instroom van technisch geschoolde mensen was veel te klein. Toen beseften we dat we intern veel talent hadden dat we onvoldoende benutten. Met onze trajecten binnen de TE Academy brengen we de competenties en skills van onze eigen mensen naar een hoger niveau. De opleidingen binnen de TE Academy worden vaak intern gegeven door Wendy en haar collega’s, maar we kijken net zo goed naar SBM voor een aantal specifieke technische opleidingen.”
TE Connectivity zet ook actief in op het netwerk iedereen LEERT!. “Jaarlijks is onze organisatie toch goed voor een 120-tal inschrijvingen”, vertelt Wendy. ”Ons bedrijf stimuleert een leercultuur en biedt daarom een gevarieerd aanbod van opleidingen aan via dit lerend netwerk. Wij stimuleren alle vormen van opleiding, zelfs als ze niet direct bijdragen aan het dagelijkse werk. Zo’n training wordt vaak een teambuilding, en dat moedigen we aan. Elke keer dat het nieuwe aanbod verschijnt, schrijft een grote groep collega’s zich meteen in”, weet Wendy. “Bovendien zijn sommige opleidingen binnen het aanbod een opstap naar een volgende stap in iemands carrière.
Coachingtrajecten zijn dan ook erg populair.” Wendy is ervan overtuigd dat dit aanbod wordt gewaardeerd. “En wij waarderen het engagement van onze mensen. Want hoewel het bedrijf de kosten van de opleiding dekt, volgen zij de trainingen vaak in hun vrije tijd. Dit is opnieuw een mooi traject met SBM.
TE Connectivity ontwikkelt en produceert componenten voor de automobielsector, zoals airbagconnectoren, ABS-modules, motorconnectoren en comfort en infotainment-connectoren. “Iedereen rijdt wel met een stukje TE Connectivity rond”, klinkt het trots bij Wendy. “Onze kracht ligt in de combinatie van ontwikkeling en productie. Daarvoor hebben we alle competenties aan boord.” De vestiging in Oostkamp maakt deel uit van TE Connectivity, een technologische wereldspeler met ruim 85.000 medewerkers. De site in Oostkamp, die tot de divisie Transportation Solutions behoort, heeft ongeveer 700 medewerkers
Een netwerk van bedrijven dat zich inzet op levenslang leren, om werknemers te laten groeien, zowel op professioneel als persoonlijk vlak. Hoe? Elk half jaar verschijnt er een gevarieerd opleidingsaanbod, samengesteld vanuit het werkveld. SBM waarborgt de kwaliteit en neemt de praktische en administratieve organisatie op zich.
Werkgevers financieren de opleiding, werknemers volgen ze in hun vrije tijd. Het aanbod? Het is breed en toegankelijk voor zowel arbeiders als bedienden. Van taalcursussen en technische trainingen tot managementvaardigheden en welzijnsopleidingen. Ook creatieve cursussen, zoals pottenbakken en bloemschikken, zitten in het aanbod. Lees meer over Iedereen LEERT!